‘Diş Gıcırdatma’ Stresten Kaynaklanıyor

0
650

Gerek şehir hayatı olsun, gerek iş yaşantısı olsun, gerek gündelik hallerimiz olsun. Yaptığımız her işin başarısızlıkla sonuçlanabilme ihtimali, günlük yaşantımızda başımıza gelen ufak tefek her can sıkıcı olay, içinde bulunduğumuz duygu durumlarımız bedenimizi ister istemez strese sokar ve bizler bu stresi genel anlamda yönetemeyiz. Başımız ağrır, karnımız ağrır, midemiz bulanır, dişlerimizi gıcırdatırız. Stresin insan bedeninde yarattığı olumsuz durumlardan sadece bir kaçı bunlar.  Ve bizler herşeyi dert etmeyi çok seven insanlarız.

Misal;

Keki kabarmayan Fatma ablam, yeni sürdüğü ojesi bozulan Pelin Su arkadaşım, arabasının tamponu çizilen Berke Can kardeşim, trafiğe takılıp işe geç kalan Mehmet abim, okeye dönüp bitemeyen Hüseyin amcam, tavuğuna kış denilen Ayşe teyzem.. Sen bunlar için o tatlı canını sıkıyor stres yapıyorsun ya çiğneme kaslarında dişlerini sıkıyor haberin olsun.

Gün içinde atamadığımız stresi geceleri dişlerimizi gıcırdatarak atıyor bedenlerimiz. Sıfır stresle yaşamak mümkün olmasada daha az şeyi kendimize dert ederek yaşamak elimizde. Ne demiş Cemal Süreyya ‘Hayat kısa kuşlar uçuyor.’ boşver 🙂